Question
Wat vindt jij van seks in de tijd van corona?
Answer:
Als je ziet welke risico’s mensen voor zichzelf ontkennen met andere ziekten dan vrees ik dat er best wel een hoop mensen besmet gaan raken door onze behoefte aan seks. Dat vind ik lullig genoeg want als sex-positive, kink aware coach wil ik niet graag bijdragen aan een angstcultuur rond seks. Ik ben nooit zo van het verbieden, ik ben altijd meer van het nuchter informeren.
Daar kom je het verste mee denk ik.
Seks ten tijde van corona?
(géén reden voor paniek maar wel voor verantwoordelijk handelen)
Zie: de directe statistieken over covid19 (en daaraan overleden personen)
Goed, de richtlijnen zijn best helder. Maar seks is een krachtige motivator in mensen (en ander zoogdieren)…
Handjes wassen, niet aan gezichten zitten en…
anderhalve meter afstand…
Hmmm, dat is allemaal best ècht een lastige opdracht bij IRL-seks.
Wat kunnen we nog verantwoord doen in deze corona-quarantaine?
De veiligste sekspartner ben jij
Sex met jezelf… dat is misschien best een goed idee om daar eens wat extra tijd aan te besteden?
Je zou eens kunnen kijken of je (zelf of samen) interessante porno kan vinden… Een paar nieuwe ideeën opdoen misschien (en onthou mijn opmerking: “porno is entertainment, he? Je verwacht ook niet dat je kunt leren autorijden door naar de transformers te kijken…”) of als je sterke behoefte hebt aan iets nieuws zou eens kunnen proberen of virtual reality porno, of tele-seks speeltjes iets voor jou zijn.
Of je zou kunnen kijken of je eens wat andere benaderingen zou kunnen vinden… bijvoorbeeld niet de vibrator die je het snelst tot orgasme brengt of een rappe ‘deathgrip’ bij mannen.
Een nieuwe uitdaging zou het genieten kunnen zijn. Misschien gaat het even niet over het rappe orgasme maar misschien is dit juist ook een tijd om even de tijd te nemen voor ‘self-love’ die niet alleen orgasme gericht zal zijn…
Je zou bijvoorbeeld eens kunnen ‘edgen’* of juist meer aandacht besteden aan andere lichaamsopeningen, andere seksuele technieken* of andere vormen van orgasme.
Je zou zelfs ‘self-pleasuring’ eens wat meditatiever kunnen aanpakken.
Dat heeft ook voordelen. Telkens komt weer naar voren in onderzoeken dat mensen die weten hoe zij zichzelf moeten plezieren de betere lovers zijn. Dus masturberen kan ook een voorbereiding zijn op betere post-corona-seks voor jouw toekomstige lovers.
Online seks
De op één na veiligste partner dat is een toch zeker de online sekspartner (ik had het net al over tele-presence en bijbehorende speeltjes, of seksuele verhalen, filmpjes of cammen).
Het meest besmettelijke is daarbij waarschijnlijk het toetsenbord, de muizen en touch schreens (jouw foon) die je misschien deelt met anderen. Dus denk er even over na wie jouw apparaten nog meer aanraken, behalve jij.
Maar indien je dat wel doet op de computer van jouw werkplek: let dan even op! De IT afdeling was misschien de afgelopen dagen even ‘offline’ om alle digibeten uit te leggen hoe ze vanaf thuis hun emails van het werk moesten openen. Maar door al dat extra digitale woon-werk-verkeer worden her-en-der de veiligheidsniveaus wel verhoogd… en dus is de kans groter op collega’s die digitaal… mee kijken op jouw scherm.
Maar behalve de toetsenborden, touch screens, foons… als jullie niet voorwerpen dingen aan elkaar geven om voor seks te gebruiken (aan de camera-kant bij cam-services bijvoorbeeld), dan is er op corona-verspreiding verder geen kans bij online seks.
Er zijn natuurlijk wel weer wat andere risico’s aan video’s, sexting, chatrooms, en dat zijn vooral sociale risico’s. Weet je in hoeverre jij jouw partners kunt vertrouwen met jouw data? Heb je goeie afspraken gemaakt over webcams, over de foto’s en teksten die jij stuurt?
‘The interwebz’ tends not to forget (…)
Seks binnen de quarantaine
Het hangt er natuurlijk een beetje vanaf met wie je bent ‘opgesloten’ in deze weken. De mensen die in jouw quarantaine-ruimte zijn die kunnen helemaal niet ge-eigend zijn voor seks, of ook maar in de verste verte aantrekkelijk als sekspartner.
Maar de op één na veiligste partnerkeuze, dat zijn mensen waar je samen mee in quarantaine bent.
Dus bedenk je dan wat je wèl wilt doen en wat je niet wilt doen.
En vooral, spreek ook uit tegen eventuele sekspartners wat jij niet gedaan wilt hebben, morgen. Dat maakt de kans groter dat er in ieder geval iemand is die zich dat herinnert, als jij straks met je geile hoofd op ineens iets minder angst hebt voor besmetting (een wetenschappelijk onderzocht fenomeen, namelijk)…
Normaal heb ik echt he-le-maal niks tegen ‘rond-sletten’ maar in deze tijd geldt toch: hoe kleiner de groep is van mensen waar je seks mee hebt, hoe meer je mee helpt om de verspreiding van COVID-19 te voorkomen.
Voor veel mensen zal er wel een relatie zijn tussen de activiteiten online en de IRL (in real life) seksuele activiteiten. Meer praten over seks geeft ‘nog wel eens’ méér zin in real life sex…
Dus als je toch vindt dat je IRL-seks wilt hebben met anderen, hou dan het aantal sekspartners laag… Dit lijkt echt een tijd voor kwaliteit in plaats van kwantiteit.
#WeAreInThisTogether
Samen masturberen
Ik heb het net over masturberen, porno en webcams gehad, maar je kan natuurlijk ook samen masturberen in dezelfde ruimte. Je zit langer in dezelfde ruimte te ademen dus dit is risicovoller dan boodschappen doen. En de kans dat je eens lekker de ramen tegenover elkaar open zet terwijl je in die ruimte samen aan het masturberen bent, die acht ik klein.
Dus zorg nog steeds voor ruim anderhalve meter afstand om COVID-19 niet te verspreiden.
Besteed ruime aandacht aan het handen wassen met water en zeep vóór de seks (minstens 20 seconden inderdaad, tel maar mee) en jezelf ook direct na de seks goed wassen of douchen (lekker schrobben zodat je dat kapsel van het virus ook stuk schrobt) met water en zeep.
Kussen en Rimmen
Corona laat zich erg makkelijk overbrengen door te kussen. Dus als je toch seks wilt hebben met mensen buiten jouw quarantaine-kringetje, vermijd dan het kussen van die mensen.
Dat zelfde geldt trouwens ook direct voor rimmen (het likken van de anus van jouw partner). Het COVID-19 virus in ontlasting en darmslijm kan in je mond komen en je besmetten.
Omgekeerd is de mond een infectiehaard. En de anus een slijmvlies. Dus waar rimmen nog relatief safe-seks is voor de ontvanger bij HIV, dat is bij corona zeer waarschijnlijk niet zo.
Orale seks
Condooms en dental-dams kunnen maken dat je minder in contact komt met het speeksel of darmen. Mensen die gewend zijn aan het omgaan met HIV die zullen er even aan moeten wennen dat COVID-19 zich véél en véél makkelijker via de mond overbrengen. Dat moet je niet vergelijken.
Het is nog niet helemaal duidelijk hoe besmettelijk lichaamssappen uit pussy of voorvocht zijn. De andere kant op is het in ieder geval ineens allemaal een stuk besmettelijker om jouw partner met de mond te bevredigen.
Dus nieuwe spelregels zijn:
Net als bij HIV moet je snappen dat er eigenlijk nooit sprake za1 zijn van enkel virus. Het is goed om na te denken over ‘viral load‘. Iemand die in het begin van de ziekte en in de koortsende fase waarin je het als patiënt nog aan het verliezen bent van het virus, die heeft een forse wolk van virussen om zich heen hangen. Iemand die net ziek aan het worden is, of iemand die zich goed gewassen heeft, die heeft vast ook niet nul virussen om zich heen. Mogelijk is het juist ook belangrijk om meer na te denken over ‘besmetting’ als een ‘evenwicht’ tussen de weerstand van een persoon tegenover de ‘viral load’ waar iemand aan wordt bloot gesteld.
Dat relatief jonge artsen met best een aardige weerstand zijn gestorven aan Corona heeft mogelijk te maken met het feit dat zij ook in korte tijd ook wel erg véél virussen tegen kwamen in korte tijd.
- Was je handen en was seksspeeltjes met zeep en warm water voor minstens 20 seconden.
- Raak je eigen gezicht niet aan en raak ook het gezicht van je partner niet aan.
- Desinfecteer toetsenborden en touchscreens/foons als je die met anderen deelt (voor videochat, porno kijken o.i.d.).
- Als jij je niet lekker voelt, sla dan seks even over. Het kan een gewoon griepje zijn maar als het dat niet is en jouw besmetting maakt dat jouw partner ziek wordt. Er zijn niet voldoende test-kits momenteel om iedereen te testen dus je wéét het niet.
- Als jij (mogelijk) COVID-19 hebt, gedraag je dan sociaal en vermijd besmetting van anderen door seks en zeker door zoenen.
- Als jij jezelf onwel begint te voelen, dan kan dat een symptoom zijn van COVID-19. De koorts, hoest, keelpijn of mogelijke kortademigheid, die komen misschien later. Maar je bent al wel besmettelijk
- Dus zeker als jij of jouw partner iemand in de directe omgeving heeft met een medische aandoening die maakt dat COVID-19 gevaarlijker is dan hoop ik dat je sociaal genoeg bent om de seks dan toch maar even over te slaan (denk aan: longklachten, hartziekte, diabetes, kanker of een
verzwakt immuunsysteem (bijvoorbeeld bij niet-onderdrukt HIV of een lage T-cel count), of gewoon weinig weerstand door stress of een lullig griepje of verkoudheid -het is de tijd van het jaar-).
Als je dat zo op een rijtje zet… dan kijk ik echt uit naar die immuniteit!
Hans (Kink Aware Coach .com)
Mijn vraag aan jou:
Sex is not the enemy!
Taboe-onderwerpen zijn soms lastig te vinden op het net omdat we er niet over praten en seks actief wordt weggefilterd door veel social media. Ik probeer om in begrijpelijke taal iets zinnigs te zeggen over dingen die ineens weer ‘taboe’ aan het worden zijn, als het aan politici, het bankwezen en facebook ligt.
Vandaar, als jij iemand weet die iets aan dit stukje zou hebben, als jij vind dat ik iets gezegd heb dat hout snijdt wat jou betreft, stuur zo iemand dan zelf even de URL van dit stukje. Of hieronder staan de social media-knoppen die je daarvoor ook kunt gebruiken. Zodat we zinnig blijven praten over seks.
Wanneer dit artikeltje jou aan het denken zet en je wilt daar eens contact over opnemen: klik hier*
Heb je aanvullingen of opmerkingen: plaats hieronder een reactie…
< contact opnemen >
Quotes:
Neem even contact met me op voor een afspraak door hier te klikken*
West-coaching Privacy statement
Vergelijkbaar:
https://www.vrt.be/vrtnws/nl/2020/03/26/liefde-en-seks-in-coronatijden/